Policjant i Ratowniczka WOPR uratowali desperatkę

Wczoraj (06.05) wspólny patrol policjanta i ratowniczki WOPR uratował kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji i wykorzystaniu policyjnej motorówki desperatka otrzymała fachową pomoc i trafiła do szpitala.

Wczoraj (06.05) policjant z Zespołu Prewencji Na Wodach i Terenach Przywodnych toruńskiej komendy wspólnie z ratowniczką WOPR pełnili służbę na Wiśle. Około godz. 13:30 dotarła do nich informacja o 19-letniej mieszkance Torunia, która wyszła z domu pozostawiając list pożegnalny. Okoliczności wskazywały, że kobieta może chcieć popełnić samobójstwo. Poszukiwania rozpoczęły się od patrolowania prawej strony Wisły od portu AZS przy ul. Popiełuszki. Potem policyjna łódka skierowała się w górę rzeki w kierunku mostu im. Gen. Elżbiety Zawackiej. Już po chwili, na wysokości osiedla Winnica policjant i ratowniczka zauważyli wędkarza, który wymachiwał rękami i wzywał pomocy. Mężczyzna usiłował wyciągnąć kobietę z wody. Kiedy policyjna motorówka podpłynęła w to miejsce okazało się, że na płyciźnie leży kobieta twarzą skierowaną w stronę ziemi. Cała pokryta była błotem, mułem i glonami. Kobieta nie reagowała na próbę nawiązania kontaktu, jednak na szczęście oddychała. Kiedy policjant i ratowniczka oczyścili jej twarz i drogi oddechowe kobieta zaczęła reagować na głosy. W miejscu wyłowienia desperatki jest wysoka skarpa i utrudnione podejście, więc policjant i ratowniczka podjęli decyzję o przetransportowaniu jej do przystani AZS. W tej sytuacji natychmiast podjęli ją na łódź służbową, ułożyli na pokładzie i okryli folią termiczną. Policjant powiadomił o tej sytuacji dyżurnego i poprosił o przysłanie karetki do przystani. W trakcie transportu 19-latka na przemian traciła przytomność a chwilami była agresywna. Podczas, gdy policjant sterował łodzią ratowniczka udzielała pomocy desperatce i czuwała, by ta podczas napadu agresji nie wyskoczyła za burtę lub nie zrobiła sobie w inny sposób krzywdy. Po dopłynięciu do przystani kobieta została przekazana zespołowi karetki pogotowia. 

Dzięki szybkiej akcji i wykorzystaniu policyjnej motorówki desperatka otrzymała fachową pomoc i szybko trafiła pod opiekę lekarzy.